Sort by

Old Man Angelo has logged 223 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Commando

Commando

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dark Angel

Dark Angel

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Killing Gunther

Killing Gunther

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bright

Bright

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pottersville

Pottersville

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kingdom of Heaven

Kingdom of Heaven

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Stargate

Stargate

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Void

The Void

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Thor

Thor

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Inferno

Inferno

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Angels & Demons

Angels & Demons

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Snowman

The Snowman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Wheelman

Wheelman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
1922

1922

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
I Am the Pretty Thing That Lives in the House

I Am the Pretty Thing That Lives in the House

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Don't Kill It

Don't Kill It

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
One in the Chamber

One in the Chamber

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Haunter

Haunter

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry