Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Air

Air

2023
×
★★★
Edit this entry  
21
The Goat

The Goat

1921
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
One Week

One Week

1920
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
Read the review Edit this entry  
21
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mississippi Grind

Mississippi Grind

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Butcher Boy

The Butcher Boy

1917
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Graveyard Shift

Graveyard Shift

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Edit this entry  
25
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
In a Valley of Violence

In a Valley of Violence

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
It

It

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Menu

The Menu

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Avatar

Avatar

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
All My Friends Hate Me

All My Friends Hate Me

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
Maximum Overdrive

Maximum Overdrive

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★
Edit this entry  
30
Christine

Christine

1983
×
★★★½
Edit this entry  
27
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Edit this entry  
20
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Edit this entry  
13
Saloum

Saloum

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
Kill List

Kill List

2011
×
★★★½
Edit this entry  
02
Spring

Spring

2014
×
★★★½
Edit this entry  
01
Resolution

Resolution

2012
×
★★★½
Edit this entry  
26
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story Christmas

A Christmas Story Christmas

2022
×
★★
Edit this entry