• Army of the Dead

    ★★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Tiger

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Monster Hunter

    ★★★½

  • Audrey

    ★★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • Secrets of the Saqqara Tomb

    ★★★½

  • The Swordsman

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Ammonite

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Double World

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • Extraction

    ★★★½

  • Sputnik

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★½

  • Mulan

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 6 Underground

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • Noelle

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Better Days

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Code 8

    ★★★

  • Doom: Annihilation

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The King

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★½

  • Iron Fists and Kung Fu Kicks

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Batman: Hush

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Anna

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★½

  • Changeland

    ★★★★

  • Deadwood: The Movie

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½