• The Invisible Man

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Mike Birbiglia: The New One

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Undone

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★

  • The Laundromat

    ★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Anima

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Missing Link

    ★★½

  • The Curse of La Llorona

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★½

  • The Body Remembers When the World Broke Open

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Blinded by the Light

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Hail Satan?

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Late Night

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★★

  • Nothing to Hide

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

  • High Life

    ★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Shadow

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Roma

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Mirai

    ★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★