Sort by

Kobi has logged 311 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Black Mirror: The Waldo Moment

Black Mirror: The Waldo Moment

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Boys

Boys

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Colette

Colette

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Road House

Road House

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mannequin

Mannequin

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Brain on Fire

Brain on Fire

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Immigrant

The Immigrant

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
River's Edge

River's Edge

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Carol

Carol

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Atonement

Atonement

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Buster's Mal Heart

Buster's Mal Heart

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
What Lies Beneath

What Lies Beneath

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Good Girl

The Good Girl

2002
×
★★
Read the review Edit this entry