Sort by

Wang has logged 59 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★½
Edit this entry  
26
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
Edit this entry  
20
Along with the Gods: The Two Worlds

Along with the Gods: The Two Worlds

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
Edit this entry  
17
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★½
Edit this entry  
15
Take Me to the Moon

Take Me to the Moon

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
The Bold, the Corrupt and the Beautiful

The Bold, the Corrupt and the Beautiful

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
The Great Buddha+

The Great Buddha+

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Wolf Children

Wolf Children

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Their Finest

Their Finest

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★½
Edit this entry  
07
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★
Edit this entry  
29
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
What the Folk?... Behind the Scenes of 'Queer as Folk'

What the Folk?... Behind the Scenes of 'Queer as Folk'

2000
×
★★★★
Edit this entry  
21
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
March Comes in Like a Lion

March Comes in Like a Lion

1991
×
★★★
Edit this entry  
10
A Taxi Driver

A Taxi Driver

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
In This Corner of the World

In This Corner of the World

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Seto and Utsumi

Seto and Utsumi

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
Rage

Rage

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
After the Storm

After the Storm

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
Perfect Strangers

Perfect Strangers

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★
Edit this entry  
09
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Rage

Rage

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Story of Taipei

Story of Taipei

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★½
Edit this entry  
07
Moana

Moana

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Kirishima Thing

The Kirishima Thing

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Silence

Silence

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Monsters Club

Monsters Club

2011
×
Edit this entry  
12
The Birth of Saké

The Birth of Saké

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wood Job!

Wood Job!

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Banksy Does New York

Banksy Does New York

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Young Patriot

A Young Patriot

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Railroad Man

Railroad Man

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Woody Allen: A Documentary

Woody Allen: A Documentary

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry