Sort by
  • The Color Purple

    ★★★★★

  • The Book of Clarence

    ★★★

  • Love at First Sight

    ★★★

  • Sitting in Bars with Cake

    ★★★½

  • Saltburn

    ★★★½

  • Gran Turismo

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★★½

  • The Flash

    ★★★

  • Meg 2: The Trench

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★½

  • Transformers: Rise of the Beasts

    ★★

  • Asteroid City

    ★★★

  • May December

    ★★★★★

  • Fast X

  • White Men Can't Jump

  • The Little Mermaid

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★

  • Renfield

    ★★★

  • Scream VI

    ★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Your Place or Mine

    ★★★

  • Magic Mike's Last Dance

    ★★★

  • You People

    ★★★

  • House Party

    ★★

  • Something from Tiffany's

    ★★★★

  • Strange World

    ★★★

  • Low Country: The Murdaugh Dynasty

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Halloween Ends

  • Luckiest Girl Alive

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★★

  • The Menu

    ★★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Woman King

    ★★★★½

  • Ticket to Paradise

    ★★½

  • Blonde

    ★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★★

  • She-Hulk: Attorney at Law

  • Look Both Ways

    ★★★½

  • Not Okay

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Ms. Marvel

    ★★★½

  • Father of the Bride

    ★★½

  • Hustle

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • The Valet

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Cheaper by the Dozen

  • Ambulance

    ★★★

  • X

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

  • The Batman

  • Uncharted

  • Marry Me

  • Jackass Forever

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • The King's Man

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Ciao Alberto

  • Home Sweet Home Alone

  • All Too Well: The Short Film