RSS feed for Olga Laís
  • The Half of It

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • The Fall

    ★★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★½

  • The Addams Family

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Judy

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Invisible Life

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★½

  • The Hustle

  • Aladdin

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Guava Island

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★

  • Us

    ★★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Dumbo

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Waiting for the Carnival

    ★★★½

  • Minha Fama de Mau

    ★★

  • A Russian Youth

    ★★★★½

  • On the Starting Line

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • Take Me Somewhere Nice

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Minha Vida em Marte

    ★★½

  • Vice

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Instant Family

    ★★★½

  • The Great Mystical Circus

    ★½

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★½

  • The Grinch

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • The Girl in the Spider's Web

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Nothing to Hide

    ★★★½