• Annihilation

    ★★★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Darkest Hour

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★½

  • The Place Beyond the Pines

    ★★★½

  • Blue Valentine

    ★★★½

  • The Good, the Bad and the Ugly

    ★★★★★