• Jimmy Savile: A British Horror Story

  • Morbius

  • Turning Red

    ★½

  • The House

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Home Sweet Home Alone

    ½

  • Squid Game

  • The Guilty

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Aftermath

    ★★

  • Free Guy

    ★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Luca

    ★★½

  • Friday Night Dinner: 10 Years and a Lovely Bit of Squirrel

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Burrow

  • Zog and the Flying Doctors

  • The Midnight Sky

    ★★

  • The Croods: A New Age

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★½

  • Mank

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

  • Peter the Penguin

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Michael McIntyre: Showman

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • All or Nothing: Tottenham Hotspur

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The War with Grandpa

  • Tenet

    ★★½

  • Project Power

    ★½

  • Fontaines D.C. - A Night at Montrose, Dublin

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Artemis Fowl

    ½

  • Out

  • Mulan

  • Onward

    ★★½

  • The Father

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Loop

  • The Snail and the Whale

  • Wind

  • 1917

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★

  • Midway

    ★★

  • Seven Worlds, One Planet

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Float