RSS feed for Oliver
  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★½

  • Extraction

    ★½

  • Out of Shadows

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 6 Underground

  • Doctor Sleep

  • The Irishman

    ★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★★★½

  • The Fanatic

    ½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • High Life

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★

  • Gotti

    ★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Black Panther

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Okja

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Hillary's America: The Secret History of the Democratic Party

    ½

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Sniper: Special Ops

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • Ant-Man

    ★★★★

  • Green Room

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★½

  • John Wick

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★½

  • Thor: The Dark World

    ★★★

  • Prisoners

    ★★★★

  • Snowpiercer

    ★★★★

  • Iron Man 3

    ★★★★½

  • Cosmopolis

    ★★★★

  • The Avengers

    ★★★½

  • Captain America: The First Avenger

    ★½

  • We Need to Talk About Kevin

    ★★★★½

  • Thor

    ★★½

  • Mystery of the Seeing Hand and Golden Sphere

    ★★★★½

  • The King's Speech

    ★★★

  • Iron Man 2

    ½

  • The Lovely Bones

    ½

  • Halloween II

    ★½

  • Dana Gould: Let Me Put My Thoughts in You

    ★★½

  • Dragonball Evolution

  • Next Floor

    ★★½

  • The Incredible Hulk

    ★★

  • Iron Man

    ★★

  • Rambo

    ½

  • National Treasure: Book of Secrets

    ★★

  • Halloween

    ★★

  • Next

    ★½

  • Ghost Rider

    ★★

  • Children of Men

    ★★★★★

  • Homie Spumoni