• Pirates

    ★★

  • Eternals

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Censor

    ★★

  • The Empty Man

  • Freaky

  • Come True

    ★★

  • #Alive

  • Sputnik

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Last Christmas

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Andrey Tarkovsky. A Cinema Prayer

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★

  • Anima

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Atlantics

    ★★★

  • Bacurau

    ★★

  • Chernobyl

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★½

  • Bait

    ★★★

  • The Souvenir

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • House of Hummingbird

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★½

  • High Life

    ★★★

  • Widows

    ★★★

  • Fahrenheit 11/9

    ★★

  • Suspiria

    ★★½

  • The Old Man & the Gun

    ★★★

  • The Other Side of the Wind

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★½

  • First Man

    ★★★

  • Roma

    ★★★★

  • The Meg

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Burning

    ★★★★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Happy as Lazzaro

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★½

  • Birds of Passage

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • Bao

  • Ready Player One

    ★½

  • Museo

    ★★½

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★½

  • Annihilation

    ★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Tully

    ★★

  • Shirkers

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Leave No Trace

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★

  • Eighth Grade

    ★★★½