• Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Single All the Way

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★

  • Love Hard

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Boy Meets Boy

    ★★½

  • Potato Dreams of America

    ★★

  • Ma Belle, My Beauty

    ★★½

  • CODA

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Prom

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • Beyto

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Supernova

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • 200 Meters

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Made in Italy

    ★½

  • The Old Guard

    ★★

  • The Wrong Missy

    ★★½

  • A Secret Love

    ★★★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★½

  • Mulan

    ★★½

  • No Hard Feelings

    ★★★

  • Nine Days

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★½

  • The Truffle Hunters

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • I Carry You with Me

    ★★★½

  • The Nest

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Boys State

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★