• A Dog That Smokes Weed

    ★★★★

  • Secrets and Lies in a Town of Sinners

    ★★★★★

  • The Scratch Saga

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★

  • mother!

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • The Girl with All the Gifts

    ★★★★

  • The Act of Killing

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★

  • Tomboy

    ★★½

  • All That Sheltering Emptiness

    ★★★★★

  • How to Eat Fried Worms

    ★★★

  • Treasure Planet

    ★★½

  • Fargo

    ★★★★★

  • Blue Velvet

    ★★★★

  • Wild Night in El Reno

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • Lisztomania

    ★★★½

  • Jefferson Circus Songs

    ★★★★

  • Fantastic Planet

    ★★★★★

  • Case Study: LSD

    ★★★★★

  • Spheres

    ★★★★

  • A Fan

    ★★★★★

  • The Battle of Algiers

    ★★★½

  • Lights

    ★★★★★

  • Now!

    ★★★★★

  • Complexe

    ★★★★½

  • Dance Squared

    ★★★★

  • House on Haunted Hill

    ★★★★