• Heatwave

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Malignant

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • He's All That

  • Candyman

    ★★★½

  • Untold: Deal with the Devil

    ★★★★

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★½

  • Beckett

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Blood Red Sky

    ★★★

  • Old

    ★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Jolt

    ★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★½

  • Lamb

    ★★★½

  • Blue Bayou

    ★★★

  • Titane

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★½

  • The Tomorrow War

    ★½

  • Good on Paper

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • Things Heard & Seen

    ★★½

  • Trigger Point

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Voyagers

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Seaspiracy

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★½

  • Petite Maman

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Moxie

    ★★½

  • Cherry

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★½

  • Chaos Walking

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Tentacles

    ★★

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Together Together

    ★★★½

  • Land

    ★★★

  • In the Earth

    ★★★

  • CODA

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • The Dig

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★½