• Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • The Stranger by the Beach

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Fatal Affair

    ★★

  • Life - Love on the Line

    ★★★★★

  • Where Your Eyes Linger

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★★½

  • Mrs. America

    ★★★★

  • The Weeknd: After Hours

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Thing About Harry

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★½

  • Lost Girls

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Amulet

    ★★½

  • The Outsider

    ★★★★½

  • Underwater

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Wrinkles the Clown

    ★★★½

  • K-12

    ★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • The Banana Splits Movie

    ★★★

  • Crawl

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Ma

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★★

  • Five Feet Apart

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Little Monsters

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • The Lodge

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Glass

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • RuPaul's Drag Race Holi-slay Spectacular

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Then Came You

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Maniac

    ★★★★½

  • The Perfection

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★

  • Vox Lux

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • Roma

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★½

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★½

  • The First Purge

    ★★★½