Oliver has logged 21 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
U.F.Oh Yeah

U.F.Oh Yeah

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Diva

Diva

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Anatomy of a Murder

Anatomy of a Murder

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Enemy

Enemy

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Midnight Express

Midnight Express

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry