• Blonde

  • Nope

    ★★★½

  • Crush

    ★★★

  • The Northman

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★½

  • Kimi

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Don't Look Up

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Unforgivable

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

  • The Harder They Fall

  • There's Someone Inside Your House

  • Intrusion

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Guilty

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

  • The Card Counter

    ★★

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • Belfast

    ★★½

  • The Hand of God

  • The Power of the Dog

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • He's All That

  • Sweet Girl

  • Beckett

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

  • A Classic Horror Story

  • Gunpowder Milkshake

  • Titane

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★

  • Fear Street: 1978

  • Fear Street: 1994

  • The Woman in the Window

  • Army of the Dead

  • Oxygen

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

  • Moxie

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Passing

  • CODA

    ★★★

  • Malcolm & Marie

  • Outside the Wire

  • The Dig

  • The White Tiger

  • The Midnight Sky

  • The Prom

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

  • The Princess Switch: Switched Again

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

  • The Life Ahead

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Over the Moon

  • Rebecca

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

  • Mangrove

    ★★★★