• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★

  • Don't Look Up

    ½

  • Sing 2

    ★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No One Gets Out Alive

    ★★

  • The Guilty

    ★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • 9/11: Life Under Attack

    ★★★½

  • Free Guy

    ★½

  • The Carducci Talent Show

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Titane

    ★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • Luca

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Seaspiracy

    ★★★

  • The Colony

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • The Phenomenon

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Robin's Wish

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • A Secret Love

    ★★★½

  • Light From the Tower

    ★★

  • The Hunt

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • The Invisible Man

  • Gretel & Hansel

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • The Night House

  • Underwater

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Netflix vs. the World

    ★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★½

  • The Addams Family

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★★

  • The Wave

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★½

  • The Platform

    ★★½

  • Corpus Christi

    ★★★½

  • The King

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★½

  • Uncut Gems

  • Judy

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Eating Up Easter

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★