Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
After We Fell

After We Fell

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pam & Tommy

Pam & Tommy

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Once I Was a Beehive

Once I Was a Beehive

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Don't Tell Mom the Babysitter's Dead

Don't Tell Mom the Babysitter's Dead

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
He's All That

He's All That

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
The Crush

The Crush

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Crush

The Crush

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Yes Day

Yes Day

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Chitty Chitty Bang Bang

Chitty Chitty Bang Bang

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry