• Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Holidate

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Rebecca

    ★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ★½

  • Normal People

    ★★★½

  • Trolls World Tour

    ★★★½

  • Mulan

    ½

  • All the Bright Places

  • Onward

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Cheer

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Knives Out

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

  • Aladdin

  • Us

  • Booksmart

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • mid90s

  • If Beale Street Could Talk

  • Beautiful Boy

  • Suspiria

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Adrift

  • The Kissing Booth

    ★★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Never Goin' Back

  • Hereditary

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Hot Summer Nights

  • Beauty and the Beast

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

  • La La Land

  • Me Before You

  • Sing Street

  • Room

  • American Ultra

    ★★★

  • Green Room

  • The DUFF

  • Brooklyn

  • Me and Earl and the Dying Girl

  • The Witch

  • Maleficent

  • The Fault in Our Stars

  • Whiplash

  • The Secret Life of Walter Mitty

    ★★★★★

  • Her

  • The Mortal Instruments: City of Bones

  • The Bling Ring

  • The Great Gatsby

  • The Spectacular Now

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2