Sort by

OliviaDay has logged 27 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bodied

Bodied

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hiding Out

Hiding Out

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Beverly Hills Ninja

Beverly Hills Ninja

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Trevor Noah: Son of Patricia

Trevor Noah: Son of Patricia

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Contact

Contact

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Long Dumb Road

The Long Dumb Road

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cinderella Man

Cinderella Man

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Little Stranger

The Little Stranger

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
No Small Affair

No Small Affair

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Producers

The Producers

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Buddy Holly Story

The Buddy Holly Story

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Man Who Fell to Earth

The Man Who Fell to Earth

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Morgan Stewart's Coming Home

Morgan Stewart's Coming Home

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
My Dinner with Hervé

My Dinner with Hervé

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry