• Don't Worry Darling

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • Cheaper by the Dozen

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★½

  • Uncharted

    ★★★★

  • Through My Window

    ★★½

  • Fresh

    ★★★

  • Scream

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Hawkeye

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No One Gets Out Alive

  • When Nirvana Came To Britain

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Malignant

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • The Forever Purge

    ★★★

  • Loki

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

  • Cherry

  • To All the Boys: Always and Forever

  • The Little Things

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

  • Wonder Woman 1984

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Croods: A New Age

  • Antebellum

  • Normal People

    ★★★★★

  • The Hunt

  • All the Bright Places

    ★★

  • Palm Springs

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Dolittle

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Spies in Disguise

  • Zombieland: Double Tap

  • Downton Abbey

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • The King

  • Joker

    ½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • It Chapter Two

  • Ready or Not

  • Annabelle Comes Home

  • Spider-Man: Far From Home

  • Toy Story 4

  • Men in Black: International

  • The Dead Don't Die

    ½

  • Yesterday

  • Avengers: Endgame

  • Five Feet Apart

  • Us

  • Captain Marvel