olivia has logged 12 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Murder In-Law

Murder In-Law

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
In the Time It Takes to Get There

In the Time It Takes to Get There

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry