Jared has logged 369 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Donald Glover: Weirdo

Donald Glover: Weirdo

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kevin Hart: Seriously Funny

Kevin Hart: Seriously Funny

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Phoenix

Phoenix

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Ridiculous 6

The Ridiculous 6

2015
×
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jim Gaffigan: Beyond the Pale

Jim Gaffigan: Beyond the Pale

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jim Jefferies: Bare

Jim Jefferies: Bare

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Aziz Ansari: Buried Alive

Aziz Ansari: Buried Alive

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bill Burr: Let It Go

Bill Burr: Let It Go

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bill Burr: I'm Sorry You Feel That Way

Bill Burr: I'm Sorry You Feel That Way

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bill Burr: You People Are All The Same

Bill Burr: You People Are All The Same

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Best of Enemies

Best of Enemies

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
About Schmidt

About Schmidt

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
On the Town

On the Town

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Witness

Witness

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Trumbo

Trumbo

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Beginners

Beginners

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Many Adventures of Winnie the Pooh

The Many Adventures of Winnie the Pooh

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Newton Boys

The Newton Boys

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Top Five

Top Five

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The 33

The 33

2015
×
★★
Read the review Edit this entry