Sort by

Jareddd has logged 23 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jamaica Inn

Jamaica Inn

1939
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Platoon

Platoon

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jarhead

Jarhead

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Killing Fields

The Killing Fields

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Joe Mande's Award-Winning Comedy Special

Joe Mande's Award-Winning Comedy Special

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
It

It

1990
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Trouble with Harry

The Trouble with Harry

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Bridge on the River Kwai

The Bridge on the River Kwai

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Frenzy

Frenzy

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
Read the review Edit this entry  
07
Hamburger Hill

Hamburger Hill

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Born on the Fourth of July

Born on the Fourth of July

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Caine Mutiny

The Caine Mutiny

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Where Eagles Dare

Where Eagles Dare

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry