Sort by

guilherme has logged 19 entries for films during August 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Macbeth

Macbeth

1971
×
Edit this entry  
28
Team Thor

Team Thor

2016
×
Edit this entry  
28
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Wiener-Dog

Wiener-Dog

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
50/50

50/50

2011
×
Edit this entry  
14
Ida

Ida

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Two Cars, One Night

Two Cars, One Night

2004
×
Edit this entry  
10
Hush

Hush

2016
×
Read the review Edit this entry  
07
The Legend of Tarzan

The Legend of Tarzan

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Dawn

Dawn

2014
×
★★★
Edit this entry  
06
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Batman: Assault on Arkham

Batman: Assault on Arkham

2014
×
Read the review Edit this entry