• Top Gun: Maverick

  • The Northman

  • Ambulance

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

  • The Time of Secrets

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

  • House of Gucci

  • Pharma Bro

    ★½

  • No Time to Die

  • The Many Saints of Newark

  • Maria Chapdelaine

  • Spencer

  • Julia

  • Dune

    ½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Belfast

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Maria

    ★★½

  • The Protégé

  • Free Guy

  • The Green Knight

  • Pig

    ★★★½

  • France

  • Memoria

  • Hold Me Tight

    ★★★★★

  • Titane

  • Bergman Island

    ★★★★

  • The Innocents

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Black Widow

  • Annette

  • F9

  • The Pursuit of Love

  • Wrath of Man

    ★★

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Breaking News in Yuba County

  • Your Honor

    ★★★

  • Underground

    ★½

  • Happiest Season

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★★

  • Asphalt Burning

    ★½

  • Just Like a Woman

    ★★★

  • The War with Grandpa

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Normal People

  • Little Fires Everywhere

  • Days

    ★★★

  • Undine

    ★★★★

  • The Rhythm Section

  • Shirley

  • Herself

    ★★★

  • Berg: Wozzeck

    ★★★½

  • My Spy

  • Bombshell

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★½

  • 21 Bridges

  • Gemini Man

  • Rambo: Last Blood

    ½

  • Three Days and a Life

    ½