Sort by
  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★½

  • Wendell & Wild

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Prey

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Mr. Malcolm's List

    ★★★½

  • Persuasion

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

  • Fire Island

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Cyrano

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★½

  • Passing

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • The World to Come

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Undine

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • His House

    ★★★½

  • Disclosure

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★