• Tripping with Nils Frahm

    ★★★★

  • Secrets of the Saqqara Tomb

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Kiss the Ground

    ★★½

  • 76 Days

    ★★★

  • Notturno

    ★★★

  • Elementa

    ★★

  • Gather

    ★★★½

  • The Walrus and the Whistleblower

    ★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★

  • Catdog

  • Murder to Mercy: The Cyntoia Brown Story

    ★★★

  • Fish Eye

    ★★

  • The Marriage Project

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • The Mongolian Horse Tamer

    ★★★★

  • Influence

    ★★★

  • Welcome to Chechnya

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Softie

  • The Painter and the Thief

    ★★★

  • Time

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★

  • John Was Trying to Contact Aliens

    ★★★

  • A Thousand Cuts

    ★★★½

  • The First Temptation of Christ

    ★★★★

  • The Queen's Man

    ★★★

  • The Devil Next Door

    ★★★½

  • Amazônia Sociedade Anônima

  • Nine Five

  • Shut Up Sona

    ★★★½

  • Signal 8

  • The Irishman

    ★★★

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★

  • Love Child

    ★★★½

  • This Is Not a Movie

    ★★★½

  • The Laundromat

    ★★½

  • Ema

    ★★

  • Joker

    ★★★★★

  • The Kingmaker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Eating Up Easter

  • The Australian Dream

    ★★★½

  • Manus

  • In My Blood It Runs

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Diego Maradona

    ★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Les Misérables

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Mr. Toilet: The World's #2 Man

    ★★★

  • Push

    ★★★

  • nîpawistamâsowin : We Will Stand Up

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • We Believe in Dinosaurs

    ★★½

  • Let It Burn

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • For Sama

    ★★★★

  • Last Breath

    ★★★

  • Pariah Dog

  • The 43

    ★★★

  • Honeyland

    ★★★

  • Knock Down the House

    ★★★

  • Sea of Shadows

    ★★