• Minions: The Rise of Gru

    ★★½

  • Lightyear

    ★★★★½

  • Ms. Marvel

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • The Staircase

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Under the Banner of Heaven

  • Moon Knight

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Tiger King: The Doc Antle Story

  • Live in Front of a Studio Audience: The Facts of Life and Diff'rent Strokes

  • West Side Story

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • What Happened, Brittany Murphy?

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Together

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Thunder Force

    ★★

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • We Can Be Heroes

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Hamilton

  • If Anything Happens I Love You

  • Good Omens: Lockdown

  • A Parks and Recreation Special

  • TMZ Investigates: Tiger King - What Really Went Down

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness