Sort by

olivia has logged 189 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tiger King: The Doc Antle Story

Tiger King: The Doc Antle Story

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Live in Front of a Studio Audience: The Facts of Life and Diff'rent Strokes

Live in Front of a Studio Audience: The Facts of Life and Diff'rent Strokes

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Legend

Legend

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Murder of Laci Peterson

The Murder of Laci Peterson

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Doctor Who: The Christmas Invasion

Doctor Who: The Christmas Invasion

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Nanny McPhee

Nanny McPhee

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
What Happened, Brittany Murphy?

What Happened, Brittany Murphy?

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Misery

Misery

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry