Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
The Good Life

The Good Life

2007
×
★★½
Edit this entry  
05
Texas Rising

Texas Rising

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
No Man of God

No Man of God

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Frailty

Frailty

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cowboys

Cowboys

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Contact

Contact

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lorelei

Lorelei

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hatfields & McCoys

Hatfields & McCoys

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fried Barry

Fried Barry

2020
×
½
Edit this entry  
28
A Bright Shining Lie

A Bright Shining Lie

1998
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Resistance

Resistance

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Aniara

Aniara

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Humans

The Humans

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knocking

Knocking

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Mortuary

Mortuary

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Million Dollar Arm

Million Dollar Arm

2014
×
★★
Edit this entry  
23
Black Friday

Black Friday

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Deadly Lessons

Deadly Lessons

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Commando

Commando

1985
×
★★½
Edit this entry  
21
Red Wing

Red Wing

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
21
An Early Frost

An Early Frost

1985
×
★★★½
Edit this entry  
21
Stripes

Stripes

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Future Shock

Future Shock

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Pass the Ammo

Pass the Ammo

1988
×
★★½
Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Feast

The Feast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Brain Dead

Brain Dead

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Stylist

The Stylist

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Traveller

Traveller

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
13
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Clown

Clown

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shanghai Calling

Shanghai Calling

2012
×
★★
Edit this entry  
03
Haven

Haven

2004
×
★½
Edit this entry  
02
Savageland

Savageland

2015
×
★★
Edit this entry