ames has logged 428 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Go

Go

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Unsane

Unsane

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
You Might Be the Killer

You Might Be the Killer

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Ranger

The Ranger

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
What Keeps You Alive

What Keeps You Alive

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wildling

Wildling

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Tully

Tully

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Broken

Broken

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Outside In

Outside In

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Hated in the Nation

Black Mirror: Hated in the Nation

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Strongest Man in the World

The Strongest Man in the World

1975
×
Read the review Edit this entry  
03
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Folk Hero & Funny Guy

Folk Hero & Funny Guy

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Papillon

Papillon

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Beyond Dreams

Beyond Dreams

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ted - Show Me Love

Ted - Show Me Love

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Edit this entry  
22
Exorcist II: The Heretic

Exorcist II: The Heretic

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Our House

Our House

2018
×
★★
Read the review Edit this entry