ames has logged 36 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★
Edit this entry  
29
Tau

Tau

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Descent: Part 2

The Descent: Part 2

2009
×
★★
Edit this entry  
24
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rampage

Rampage

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Feral

Feral

2017
×
★★½
Edit this entry  
15
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★½
Edit this entry  
12
Lucky You

Lucky You

2007
×
★★½
Edit this entry  
12
Chicago Cab

Chicago Cab

1997
×
Read the review Edit this entry  
12
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Maggie's Plan

Maggie's Plan

2015
×
★★★
Edit this entry  
10
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gringo

Gringo

2018
×
★★
Edit this entry  
03
Cargo

Cargo

2017
×
★★
Edit this entry  
03
Altered States

Altered States

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kodachrome

Kodachrome

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry