ames has logged 429 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Deadwood: The Movie

Deadwood: The Movie

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Depraved

Depraved

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Luce

Luce

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Freaks

Freaks

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Villains

Villains

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dancing with the Birds

Dancing with the Birds

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Laggies

Laggies

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Fall

The Fall

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Vagrant

The Vagrant

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Harpoon

Harpoon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Advice From a Caterpillar

Advice From a Caterpillar

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ellen Foster

Ellen Foster

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Shed

The Shed

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Darlin'

Darlin'

2019
×
★★
Edit this entry  
02
Kristy

Kristy

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Thingu

Thingu

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Little Sister

Little Sister

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Landline

Landline

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Departed

The Departed

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry