• Scare Package

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★

  • Fractured

  • VHYes

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Random Acts of Violence

    ★★★½

  • Z

    ★★★

  • VFW

    ★★★★

  • Hell House LLC III: Lake of Fire

    ★★★

  • Battle at Big Rock

    ★★½

  • The Beach House

    ★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Pure

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★★

  • Sea Fever

    ★½

  • The King

    ★★

  • Joker

    ★★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Rabid

    ★★½

  • Spiral

    ★★

  • Haunt

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • School Spirit

    ½

  • Otherhood

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • The Wretched

    ★★½

  • 1BR

    ★★

  • Prey

    ★½

  • Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

  • Point Blank

  • Crawl

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★½

  • Culture Shock

    ★★★½

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★½

  • Strange But True

    ★½

  • Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Oprah Winfrey Presents: When They See Us Now

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★★

  • They Come Knocking

    ★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Satanic Panic

    ★★★½

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Deadwood: The Movie

    ★★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Ma

    ★½

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★★

  • Rim of the World

    ½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★