• The Dead Don't Die

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★★

  • Wine Country

    ★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • All That We Destroy

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★½

  • Swallow

    ★★★½

  • Plus One

    ★★★★

  • Come to Daddy

    ★★★½

  • Bliss

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • I Am Easy to Find

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★★½

  • Guava Island

    ★★★½

  • The Furies

    ★★★½

  • I Trapped the Devil

    ★★

  • Hellboy

    ★½

  • The Silence

    ★½

  • Missing Link

    ★★★½

  • I'm Just F*cking with You

    ★★★½

  • Mercy Black

    ★★★

  • Alien: Ore

    ★★★½

  • Alien: Specimen

    ★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Depraved

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★★½

  • The Curse of La Llorona

    ★½

  • Captive State

    ★★½

  • Alien: Harvest

    ★★★½

  • Alien: Alone

    ★★

  • Alien: Night Shift

    ★★★½

  • Alien: Containment

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Stuber

    ★★

  • Good Boys

    ★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Girl on the Third Floor

    ★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Villains

    ★★★

  • Daniel Isn't Real

    ★★★★

  • Darlin'

    ★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • Get Duked!

    ★★

  • Body at Brighton Rock

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • Treehouse

    ★★½

  • We Summon the Darkness

    ★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★½

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★★★

  • The Prodigy

    ★★½

  • Down

    ½

  • Paddleton

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Corporate Animals

    ★★★

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★½

  • Sweetheart

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • Luce

    ★★★½

  • Greener Grass

    ★★★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★½

  • Them That Follow

    ★★★★

  • Little Monsters

    ★★★

  • High Flying Bird

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½