• School Spirit

    School Spirit

    ½

    so boring NEXT

  • Down

    Down

    ½

    this was fucking trash

  • Love and Monsters

    Love and Monsters

    ★★★★

    LISTEN I LOVE MONSTER MOVIES

  • Tales of Halloween

    Tales of Halloween

    ★½

    i don't think i liked any of these shorts but who knows because i can't even remember them all because there were too many

  • High Life

    High Life

    ★★★★★

    a 5 star comfort movie

  • Nightbreed

    Nightbreed

    ★★★½

    david cronenberg

    thats it thats the review

  • They Come Knocking

    They Come Knocking

    ★★½

    started out good but then... meh

  • All That We Destroy

    All That We Destroy

    i hated this

  • Office Uprising

    Office Uprising

    ★★

    this movie has been done so many times and so much better but jane levy!!!!!

  • The Wolf of Snow Hollow

    The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

    there's just something about jim cummings' movies that speaks to me. they feel off. but they're not. somehow they get me.

  • Death of Me

    Death of Me

    ½

    couldn’t even finish it

  • Xtro

    Xtro

    ★★★★

    absolutely batshit crazy weird in all the right ways! it was love at first sight!!!