RSS feed for Omar
  • Spies in Disguise

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★

  • Venom

    ★★★½

  • Widows

    ★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★★

  • Deadpool 2

  • Upgrade

    ★★★★

  • Searching

    ★★★★

  • Photocopy

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Wonder

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Sheikh Jackson

    ★★★★

  • Molly's Game

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★½

  • Dunkirk

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • You Were Never Really Here

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • The Fate of the Furious

    ★★★½

  • Going in Style

    ★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • The Foreigner

    ★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

  • Fences

    ★★★½

  • Passengers

    ★★★½

  • Allied

    ★★★★

  • The Invisible Guest

    ★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★½

  • Lion

    ★★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★★★

  • Central Intelligence

    ★★★

  • Me Before You

    ★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★

  • Fan

    ★★★

  • The Jungle Book

    ★★★★

  • Don't Breathe

    ★★★★

  • Zootopia

    ★★★★½

  • Deadpool

    ★★★½

  • Sing Street

    ★★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • Creed

    ★★★★½

  • The Intern

    ★★★★

  • Spotlight

  • Room

    ★★★½

  • Straight Outta Compton

    ★★★½