RSS feed for Omar

Omar has watched 261 films released in the 2000s.

  • Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

    ½

  • Invictus

    ★★★

  • Avatar

    ★★½

  • Unidentified Flying Mater

    ★½

  • Planet 51

    ½

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★½

  • Astro Boy

    ★½

  • 2012

  • Zombieland

    ★★★½

  • Cloudy with a Chance of Meatballs

    ★★★½

  • The Shock Doctrine

  • Paradas contínuas

    ½

  • District 9

    ★★★½

  • Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

    ★★

  • The Taking of Pelham 1 2 3

    ★★½

  • The Hangover

    ★★★½

  • Partly Cloudy

    ★★★

  • Enter the Void

    ★★★★★

  • Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

    ★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Dogtooth

    ★★★★

  • Up

    ★★★★

  • Another Egg and Chicken Movie

    ★½

  • Fast & Furious

    ★★

  • 12 Rounds

    ★½

  • Monsters vs Aliens

    ★½

  • Watchmen

    ★★★½

  • Coraline

    ★★★★

  • Paul Blart: Mall Cop

    ½

  • Bedtime Stories

    ★★

  • Tokyo Mater

    ★★

  • Yes Man

    ★★

  • Presunto Culpable

    ★★★

  • Australia

    ★½

  • Bolt

    ★★★

  • iCarly: iGo to Japan

  • Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

    ★★★★★

  • Madagascar: Escape 2 Africa

    ★★½

  • El Materdor

    ★★

  • Mater the Greater

    ★★

  • Rescue Squad Mater

    ★½

  • Tinker Bell

    ½

  • Beverly Hills Chihuahua

    ½

  • The Wrestler

    ★★★★½

  • The Little Mermaid: Ariel's Beginning

    ½

  • Pineapple Express

    ★★½

  • The Dark Knight

    ★★★★

  • Journey to the Center of the Earth

    ★½

  • Presto

    ★★★

  • WALL·E

    ★★★★★

  • Lake Mungo

    ★★

  • The Incredible Hulk

    ★★½

  • Kung Fu Panda

    ★★★★

  • The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

    ★★

  • Slumdog Millionaire

    ★★½

  • The Boy in the Striped Pyjamas

    ★★★

  • Iron Man

    ★★★★

  • Horton Hears a Who!

    ★★

  • The Spiderwick Chronicles

    ★★½

  • Let the Right One In

    ★★★½

  • Cloverfield

    ★★★

  • Alvin and the Chipmunks

  • Your Friend the Rat

    ★★★½

  • The Legend of the Nahuala

  • Bee Movie

    ★★

  • There Will Be Blood

    ★★★★★

  • The Darjeeling Limited

    ★★★

  • Hotel Chevalier

    ★★★

  • Into the Wild

    ★★★

  • Superbad

    ★★★

  • High School Musical 2

    ★½

  • Underdog

    ½