RSS feed for Omar
  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★

  • The Big Sick

    ★★★½

  • Sleep Has Her House

  • Hidden Figures

    ★★½

  • Silence

    ★★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • The Rolling Stones: Olé Olé Olé! – A Trip Across Latin America

    ★★★½

  • Black Mirror: Men Against Fire

    ★★

  • Black Mirror: Playtest

    ★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★½

  • Black Mirror: Hated in the Nation

    ★★★½

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★★½

  • Supersonic

    ★★★½

  • Split

    ★★★½

  • The Invisible Guest

    ★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★½

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★½

  • Suicide Squad

  • Your Name.

    ★★★★½

  • Finding Dory

    ★★★

  • The Neon Demon

    ★★★½

  • Hell or High Water

    ★★★½

  • American Honey

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★½

  • The Offering

  • Zoombies

    ½

  • Captain America: Civil War

    ★★½

  • The Jungle Book

    ★★½

  • Sausage Party

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★½

  • Hail, Caesar!

    ★★★

  • Sing Street

    ★★★★★

  • Christine

    ★★★½

  • Tallulah

    ★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★½

  • The Lure

    ★★★½

  • The Revenant

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • Daddy's Home

    ★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Creed

    ★★★½

  • Spanish Affair 2

    ★★

  • The Big Short

    ★★★

  • The Good Dinosaur

    ★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★½

  • The Peanuts Movie

    ★★★½

  • Bone Tomahawk

    ★★★½

  • Sanjay's Super Team

    ★★★

  • Crimson Peak

    ★★★

  • Pan

    ★½

  • Hardcore Henry

    ★★★½

  • Spotlight

    ★★★

  • Anomalisa

    ★★★★

  • Room

    ★★★½

  • Deathgasm

    ★★

  • Straight Outta Compton

    ★★★½

  • The Gift

    ★★★½

  • Pixels

    ½