RSS feed for Mark
  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Late Night

    ★★★½

  • Vice

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Green Book

    ★★½

  • Free Solo

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Front Runner

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★

  • Prospect

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Tomb Raider

    ★★★

  • A Wrinkle in Time

    ★★½

  • Mountain

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • RBG

    ★★★★½

  • Leave No Trace

    ★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★

  • The Post

    ★★★★

  • Pitch Perfect 3

    ★★

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Justice League

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Victoria & Abdul

    ★★★

  • Downsizing

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • Battle of the Sexes

    ★★★½

  • Darkest Hour

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★½

  • Snatched

  • Liberated: The New Sexual Revolution

    ★★½

  • The Immortal Life of Henrietta Lacks

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • The Fate of the Furious

    ★★

  • The Trip to Spain

    ★★★

  • Ghost in the Shell

    ★★½

  • Atomic Blonde

    ★★½