RSS feed for Mark

Mark has logged 14 entries for films during January 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Lucy

Lucy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ivanhoe

Ivanhoe

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
7 Faces of Dr. Lao

7 Faces of Dr. Lao

1964
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Running on Empty

Running on Empty

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Irma la Douce

Irma la Douce

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Room

Room

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Judge

The Judge

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sergeant York

Sergeant York

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry