RSS feed for omarusama33
  • Dating Amber

    ★★★

  • Extraction

    ★★★★

  • Escape From Pretoria

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Miss Juneteenth

    ★★★

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Philophobia: or the Fear of Falling in Love

  • Frozen II

    ★★★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Bring Me Home

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Teacher

    ★★★½

  • Mohamed Hussein

    ★★

  • The Blue Elephant Part 2

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • Les Misérables

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★★

  • Five Feet Apart

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Honey Boy

    ★★★½

  • The Secret Men Club

    ★★★

  • The Guest

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★

  • EXT. Night

    ★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • Boy Erased

    ★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★★½

  • El Kowayseen

    ★★★

  • Diamond Dust

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Souq Al Joma'

    ★★★

  • Iliza Shlesinger: Elder Millennial

    ★★½