RSS feed for omarusama33
  • The Treasure 1: Reality and Fantasy

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Insult

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Death Note

    ★★

  • Thelma

    ★★★

  • Logan Lucky

    ★★

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★½

  • The Dark Tower

    ★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • 2:22

    ★★★

  • Tesbah Ala Khair

    ★★½

  • The Originals

    ★★★★

  • Loving Vincent

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★

  • Cars 3

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • Okja

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Gifted

    ★★★★

  • A Fantastic Woman

  • Ghost in the Shell

    ★★★★

  • What the Health

    ★★★★★

  • The Boss Baby

    ★★★★

  • The Strange Ones

  • Baby Driver

    ★★★

  • Song to Song

    ★★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★

  • Fifty Shades Darker

    ★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★★

  • Kaabil

    ★★★

  • The Space Between Us

    ★★★

  • Monkey Talks

    ★★★

  • Rememory

    ★★★★

  • God's Own Country

    ★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Columbus

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Before I Fall

    ★★★

  • The Big Sick

    ★★★

  • Berlin Syndrome

    ★★★

  • Cactus Flower

    ★★★★

  • Assassin's Creed

    ★★★

  • Dangal

    ★★★★★

  • Fences

    ★★★★

  • Passengers

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Collateral Beauty

    ★★★

  • Silence

    ★★★★★

  • Allied

    ★★★★

  • Moana

    ★★★★★

  • Never-Ending Man: Hayao Miyazaki

    ★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★

  • Ae Dil Hai Mushkil

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★★

  • Black Mirror: Playtest

    ★★★★★

  • Black Mirror: Hated in the Nation

    ★★★★★

  • Black Mirror: Men Against Fire

    ★★★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★★★

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • The Table

    ★★★

  • The Red Pill

    ★★★★★

  • Masterminds

    ★★★