• No. 10

    ★★★½

  • The Deer King

    ★★½

  • Titane

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Benedetta

    ★★★

  • Onoda – 10,000 Nights in the Jungle

    ★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Gaia

    ★★★

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★½

  • The Hand

    ★★★½

  • Puparia

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Earwig and the Witch

    ★★★

  • Delia Derbyshire: The Myths And Legendary Tapes

    ★★★★

  • Coffin

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Zappa

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★½

  • Mandibles

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The Day of Destruction

    ★★★

  • Helmut Newton: The Bad and the Beautiful

    ★★★½

  • Lapsis

    ★★★★

  • A Whisker Away

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Sisters with Transistors

    ★★★★

  • Days

    ★★★★

  • Siberia

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Possessor

    ★★½

  • Romance Doll

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Gone with the Light

    ★★★

  • All Against All

    ★★★★

  • Martin Margiela: In His Own Words

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • The Forest of Love

    ★★

  • White Riot

    ★★★★

  • Lucky Chan-sil

    ★★★½

  • The Innocence

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★

  • Weathering with You

    ★★★½

  • The August Virgin

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • The Specials

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • Tommaso

    ★★★½

  • La Belle Époque

    ★★½

  • The Lighthouse

    ★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • Diego Maradona

    ★★★½

  • The Wild Goose Lake

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★½

  • Deerskin

    ★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • You Don't Nomi

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Pain and Glory

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★★

  • That Pärt Feeling

    ★★★

  • 10 Years with Hayao Miyazaki

    ★★★½

  • Mind My Mind

    ★★★½

  • Paris Is Us

    ★★★½

  • 37 Seconds

    ★★★½

  • Ham on Rye

    ★★★