• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

  • X

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Pam & Tommy

    ½

  • Fresh

    ★★★½

  • The House

    ★★★

  • Scream

    ½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Sing 2

    ★★★½

  • Ciao Alberto

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Image of Victory

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • After Yang

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Saving Shuli

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★★

  • Flee

    ★★★★½

  • Burrow

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • My First Summer

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Summerland

    ★★★

  • Summer of 85

    ★★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★

  • Cocoon

    ★★★★½

  • Onward

  • Emma.

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Little Women

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★★

  • Babyteeth

    ★★½

  • Joker

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Mossad

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • The Dirt

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Ocean's Eight

  • Deadpool 2

    ★★★★½