• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★★

  • RRR

    ★★★★★

  • Deep Water

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • Louis Theroux's Forbidden America

  • Kimi

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • We Need to Talk About Cosby

  • Aziz Ansari: Nightclub Comedian

  • I don’t know where I’m going (but I’m glad that I’m here)

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Being the Ricardos

    ½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Drowning in Potential

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Disney's FastPass: A Complicated History

    ★★★★

  • Beauty

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • Finch

    ★★★½

  • Encanto

    ★★

  • The Making of Rocky vs. Drago by Sylvester Stallone

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Dopesick

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Maid

    ½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • Watch Me As I Go

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Death of David Cronenberg

  • The Humans

    ★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • The Guilty

  • The Other Tom

    ★★½

  • Attica

  • An Office

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

  • King Richard

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • After We Fell

    ★★★

  • Cadence

  • Beckett

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★½

  • Old

    ★★★★★

  • Pig

    ★★½

  • Toshie The Nihilist

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★★

  • Titane

    ★★★

  • Bergman Island

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★