• Soul

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • We Bare Bears: The Movie

  • Mulan

    ★★

  • Road to Roma

  • Horse Girl

    ★★½

  • Ip Man 4: The Finale

    ★½

  • Cats

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • The Lion King

    ★★

  • Aziz Ansari: Right Now

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★½

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • Ma

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★½

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★½

  • Stuber

    ★★½

  • Good Boys

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Luce

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Venom

    ★★½

  • The Nun

    ★½

  • The Little Stranger

    ★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★

  • The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Burning

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • The Open House

    ½